Innowacyjność w praktycznym nauczaniu języków obcych

Nowe czasy wymagają nowatorskich metod nauczania języków obcych – powiedział 1 lipca 2019 podczas wykładu inaugurującego 2nd Cracow Language Teaching Staff Training Week dr Robert Sims, dyrektor International School of Kraków...

"Musimy być wszechstronnie przygotowani na nadchodzące wyzwania, wynikające z coraz większej mobilności studentów". Spostrzeżenie dr. Simsa w pełni ko responduje z praktycznymi działaniami podejmowanymi ustawicznie przez Jagiellońskie Centrum Językowe UJ, którego pracownicy starają się na bieżąco śledzić najnowsze trendy w glottodydaktyce oraz wdrażać innowacyjne metody nauczania języków obcych. ażnym forum wymiany doświadczeń w tym zakresie między nauczycielami języków obcych, repre- zentujących czołowe ośrodki akademickie w Europie, stał się właśnie odbywający się w dniach 1–5 lipca 2019 na Uniwersytecie Jagiellońskim 2nd Cracow Language Teaching Staff Training Week – międzynarodowa konferencja metodyczna zorganizowana po raz drugi przez JCJ w ramach programu Erasmus+. Jej celem była wy miana doświadczeń i poglądów na temat różnych aspektów praktycznego nauczania języków obcych w szkołach wyższych, ze szczególnym uwzględnieniem czterech zasadniczych tematów: wykorzystanie nowych technologii, sposoby nauczania języka akademickiego, problemy związane z nauczaniem języków specjalistycznych oraz zjawisko tzw. autonomicznego uczenia się.
pdf
Alicja Waligóra-Zblewska (2019). Innowacyjność w praktycznym nauczaniu języków obcych, Alma Mater, 211, 100-102