Language Teaching Staff Training Week 2018

2 lipca 2018 roku w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się uroczyste otwarcie konferencji metodycznej Cracow Language Teaching Staff Training Week

Cracow Language Teaching Staff Training Week to tytuł międzynarodowej konferencji metodycznej, która w dniach 2–6 lipca 2018 odbyła się na Uniwersytecie Jagiellońskim. Celem przedsięwzięcia, zorganizowanego przez Jagiellońskie Centrum Językowe w ramach programu Erasmus Plus, była wymiana doświadczeń i poglądów na temat różnych aspektów praktycznego nauczania języków obcych w szkołach wyższych ze szczególnym uwzględnieniem czterech zasadniczych tematów dotyczących: wykorzystania nowych technologii, sposobów nauczania języka akademickiego, problemów związanych z nauczaniem języków specjalistycznych oraz zagadnienia tzw. autonomicznego uczenia się. Uczelnie, które partycypują w programie Erasmus Plus, nieczęsto organizują konferencje tego typu, toteż inicjatywa JCJ spotkała się z dużym zainteresowaniem. Do Krakowa przybyło trzydziestu akademickich nauczycieli języków obcych z trzynastu krajów europejskich.
Program konferencji Cracow Language Teaching Staff Training Week 2018