Przejdź do głównej treści

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Third Kraków Language Teaching Staff Training Week

Third Kraków Language Teaching Staff Training Week

W dniach 3-7 lipca gościliśmy pracowników kilku uczelni z Belgii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Litwy, Macedonii Północnej, Niemiec, Norwegii, Polski i Szwajcarii na Third Kraków Language Teaching Staff Training Week. Wydarzenie otworzył w Collegium Maius Prorektor ds. dydaktyki Prof. dr hab. Armen Edigarian. Wykład inauguracyjny wygłoszony przez wieloletnią Dyrektor Akredytacji Eaquals Ludkę Kotarską zatytułowany "Reconsidering quality in the post Covid context or perhaps demystifying it" zawierał analizę sytuacji, w której jakość nauczania nie tylko musi zostać utrzymana, ale również na nowo zdefiniowana w szybko zmieniającej się rzeczywistości nauczania języków obcych.

Trwające przez trzy dni prezentacje i warsztaty poświęcone były właśnie odpowiedzią na zmieniające się potrzeby osób uczących się języków obcych i osób je nauczających.

Omawiane tematy, przedstawiane przez osoby na co dzień pracujące jako wykładowcy, badacze, kierownicy centrów językowych i twórcy technologii obejmowały:

  • rolę AI w nauczaniu oraz rolę nauczyciela wobec dostępności AI,
  • autonomię studentów,
  •  zwiększanie szans na rynku pracy,
  • międzynarodową wymianę studencką,
  • nauczanie języka akademickiego,
  • kształcenie wrażliwości interkulturowej,
  • nowe technologie do uczenia się przez współdziałanie (collaborative learning environments)
  • wsparcie językowe dla pracowników uniwersyteckich prowadzących zajęcia w j. angielskim.

Wzajemną wymianę pomysłów i opinii, która trwała przez pięć dni, wszyscy uznaliśmy za inspirującą, a wiele z przedstawionych rozwiązań można zastosować w innych krajach, na innych uczelniach.

Przez kilka dni goście mogli zapoznać się z językiem i polską kulturą, ucząc się podstaw języka polskiego i zwiedzając Kraków, który w sprzyjającej pogodzie pokazał się od najlepszej strony. Wśród uczestników powstało wiele planów na współpracę i jeśli prawdą jest zdanie przypisywane H. Fordowi: “Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success.”, to początek mamy za sobą, czynimy postępy i zmierzamy do sukcesu.

 

Polecamy również
Spotkanie Joanny Zubel z Parami Prezydenckimi Polski i Ukrainy

Spotkanie Joanny Zubel z Parami Prezydenckimi Polski i Ukrainy

Staff Week w Tampere (20-24.03.2023)

Staff Week w Tampere (20-24.03.2023)

Na zdjęciu mgr Maria Talaczyńska

Grywalizacja w dydaktyce języków obcych – Teaching Slam 2022

Widok zawartości stron Widok zawartości stron