publikacje

The Handmaid’s Tale, which is Margaret Atwood’s best recognizable work to date, has come into the spotlight again in the late 2010s thanks to the publication of two new adaptations, including Renée Nault’s graphic novel. As the story has been translated into the visual medium by an artist from the new generation, able to look at many issues presented there from a different perspective, while also influenced by the changed sociopolitical context, it has gained a new meaning and has become recontextualized to fit the changed circumstances.
więcej o The Handmaid’s Tale vs. The Handmaid’s Tale. The Graphic Novel as a Modern Reading of the Traditional Novel

Akredytacja EAQUALS dla JCJ

W listopadzie 2021 roku w Jagiellońskim Centrum Językowym Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się trzydniowa inspekcja EAQUALS, międzynarodowego stowarzyszenia działającego pod auspicjami Rady Europy, konsultanta Komisji Europejskiej w sprawach kształcenia językowego. Inspekcja stanowi jeden z elementów procesu akredytacji, której celem jest potwierdzenie wysokiej jakości nauczania w JCJ
więcej o Akredytacja EAQUALS dla JCJ
ogłoszenia

Dodatkowy lektorat dla studiów II stopnia - weź udział w badaniu

Jagiellońskie Centrum Językowe Uniwersytetu Jagiellońskiego planuje uruchomienie dodatkowego lektoratu języka obcego nowożytnego, innego niż język angielski dla osób z I roku na studiach II stopnia. Chcielibyśmy dowiedzieć się, czy byliby Państwo zainteresowani taką ofertą językową, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wzięcie udziału w krótkim badaniu ankietowym online.
więcej o Dodatkowy lektorat dla studiów II stopnia - weź udział w badaniu