Wyniki sortowane według etykiety: publikacje

Jagiellońskie Centrum Językowe UJ gotowe na dalszy rozwój

I niewiele spraw łączy wszystkich członków społeczności uniwersyteckiej tak bardzo jak potrzeba znajomości języków obcych. Na większą skalę wymuszają ją procesy globalizacyjne i umiędzynarodowienie nauki, przyznając szczególne miejsce językowi angielskiemu, chociażby przez premiowanie publikacji napisanych w tym języku. Oczywistym jest zatem stwierdzenie, że polityka językowa jest ważną częścią misji Uczelni, zarówno w sferze dydaktyki, jak i wsparcia badań naukowych. Wydaje się, że panuje co do tego powszechna zgoda, ale czy w pełni wykorzystujemy nasz, Uczelni, potencjał?
więcej o Jagiellońskie Centrum Językowe UJ gotowe na dalszy rozwój
publikacje

Designing English for Specific Purposes (ESP) courses is a challenging task. The teacher often has to cope with time constraints, shortage of resources as well as his or her insufficient knowledge of a given field of study. Students enrolled in a course are often consulted about the source of materials for instruction. The process of developing ESP tasks can be made easier and less time-consuming by means of employing student-generated communication activities which draw on learner-based approaches to teaching.
więcej o Student-generated Communication Activities in an English for Specific Purposes Course
publikacje

W odpowiednio przystosowanej przestrzeni pracuje odpowiednio przeszkolony nauczyciel, czyli ja, w nieco innej roli niż na kursach ze studentami bez niepełnosprawności, na których jestem bardziej moderatorem, stymulując ich samodzielną pracę...
więcej o Mój „inny” lektorat – język angielski dla osób słabosłyszących i niesłyszących w UJ