Skip to main content

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Wyniki sortowane według etykiety: wydarzenia

News

wydarzenia

Laureaci konkursu recytacji poezji rosyjskiej „Spadkobiercy Puszkina II

6 czerwca 2024 r. w Jagiellońskim Centrum Językowym odbył się konkurs recytacji poezji rosyjskiej Spadkobiercy Puszkina II. Komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów: I miejsce: Pan Kamil Kluba, student filologii polskiej nauczycielskiej II miejsce: Pani Sara Szczęch, studentka historii III miejsce: Pani I-Hsuan Chiang, studentka lingwistyki Dziękujemy wszystkim za udział i serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
Read More o Laureaci konkursu recytacji poezji rosyjskiej „Spadkobiercy Puszkina II
wydarzenia

O Machiavellim w trakcie Dni Włoskich na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie

Nie od dzisiaj Zespół Języków Romańskich łączy dydaktykę ze sztuką przekładu. Miało to odzwierciedlenie także w trakcie tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie (23-26 maja), których Gościem Honorowym były Włochy. Jak podkreślił w specjalnym przesłaniu Ambasador Włoch w Polsce, Luca Franchetti Pardo celem włoskiego udziału w warszawskim wydarzeniu była „prezentacja włoskiego sektora wydawniczego na rynku kraju liczącego 40 milionów mieszkańców, którzy żywią głębokie i szczere zainteresowanie włoską kulturą w różnych jej odsłonach. Polska jest trzecim krajem na świecie pod względem nabywania praw autorskich do tłumaczeń włoskich utworów. Są to znaczące dane, które czynią z rynku wydawniczego jedną z wiodących branż w wymianie między Polską a Włochami”.
Read More o O Machiavellim w trakcie Dni Włoskich na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie
wydarzenia

Literackie opowieści z Krakowa –Pan mgr Oskar Hedemann laureatem Nagrody UNESCO.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasz kolega p. mgr Oskar Hedemann, wykładowca języka francuskiego w Jagiellońskim Centrum Językowym otrzymał prestiżową Nagrodę Krakowa Miasta Literatury UNESCO w dziedzinie przekładu literackiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Read More o Literackie opowieści z Krakowa –Pan mgr Oskar Hedemann laureatem Nagrody UNESCO.

Web Content Display Web Content Display