Foreign Languages with the Jagiellonian Language Centre

Foreign Languages with the Jagiellonian Language Centre to kolejna inicjatywa JCJ, mająca na celu promowanie Centrum na arenie międzynarodowej. Polega ona na zorganizowaniu, w ramach Staff Week for Training, kursów języków obcych dla pracowników wyższych uczelni, uczestniczących w programie Erasmus Plus. 

Do Krakowa przyjechało osiemnastu gości z sześciu krajów (Czech, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Słowenii i Włoch) aby w dniach 8-12 lipca br. uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych pracowników naszego Centrum. Zostało utworzonych pięć grup: trzy z języka angielskiego oraz po jednej z języka francuskiego oraz esperanto. Oto zestawienie kursów, które spotkały się z zainteresowaniem naszych gości.

  • B1/B2 Put your feet up and refresh your English prowadzony przez Marię Talaczyńską
  • B2 English for Academics prowadzony przez Annę Wierciak
  • B2/C1 Reading Addicts Unite! prowadzony przez Dorotę Lubińską-Pylę
  • A1 Introduction to Esperanto language and culture prowadzony przez Marię Majerczak
  • B1/B2 Magical Cracow … en francais prowadzony przez Jolantę Szczepańską

Pierwszego dnia szkolenia gości przywitała Dyrektor JCJ Alicja Waligóra-Zblewska, która przybliżyła misję JCJ i życzyła efektywnej nauki oraz udanego pobytu w Krakowie. Po zajęciach uczestnicy spotkali się w Klubie Convivium na uroczystym obiedzie. 

Na środę zaplanowano spacer po Starym Mieście. Przewodnikiem grupy będzie Anna Witkowska. Dodatkowo goście obejrzą ekspozycję Podziemny Kraków. W piątek kilku gości odwiedzi Dział Współpracy Międzynarodowej UJ, aby porozmawiać o warunkach nawiązania regularnych kontaktów z naszą uczelnią.