Wizyta gościa z marokańskiego Międzynarodowego Uniwersytetu Rabatu w JCJ

W dniach 22-26 lipca 2019 r. Jagiellońskie Centrum Językowe gościło pana Moada Hajjama z Międzynarodowego Uniwersytetu Rabatu w Maroku. Pan Hajjam prowadzi zajęcia z języka angielskiego i kulturoznawstwa. 

W trakcie swojej wizyty pan Hajjam odbył klika spotkań roboczych z osobami odpowiedzialnymi za poszczególne aspekty działalności JCJ. Omówiono na nich m.in. ofertę programową Centrum oraz system e-zastępstw. Gość zainteresowany był głównie wymianą doświadczeń związanych z wykorzystaniem platformy Moodle do nauczania języka angielskiego. 

Pan Hajjam z uznaniem wypowiedział się na temat banku materiałów stworzonych przez zespół e-zastępów. Był również pod wrażeniem stworzonych przez lektorów JCJ materiałów specjalistycznych zamieszczonych w tzw. Topic Rooms, dostępnych dla wszystkich nauczycieli Centrum.  Był również pozytywnie zaskoczony ogromem i różnorodnością materiału dostępnego dla wszystkich studentów UJ w postaci bezpłatnego interaktywnego kursu języka angielskiego na platformie Krakus, na której została również zamieszczona wersja tego kursu z adaptacjami do osób z niepełnosprawnościami. Z inicjatywy naszego Centrum gość odbył również spotkanie z pracownikami Centrum Zdalnego Nauczania. 

Naszemu gościowi bardzo spodobała się  formuła międzynarodowej konferencji metodycznej Cracow Language Teaching Staff Training Week organizowanej przez JCJ w pierwszym tygodniu lipca. Zaciekawiła go również inicjatywa Foreign Languages with the Jagiellonian Language Centre przeznaczona dla pracowników dydaktycznych i administracyjnych uczelni wyższych uczestniczących w programie Erasmus Plus.

Można z zadowoleniem stwierdzić, że była to bardzo udana wizyta, w trakcie której wymieniono cenne doświadczenia w zakresie dobrych praktyk stosowanych w obu uczelniach.