IATEFL Poland 2019

W dniach 20-22 września, na Uniwersytecie Gdańskim odbyła się doroczna, największa w Polsce konferencja nauczycielu angielskiego IATEFL Poland 2019. Głównym, przewodnim tematem konferencji były "Relacje", co znalazło odzwierciedlenie w tematach wystąpień: coaching językowy, inteligencja emocjonalna, neurologiczne aspekty nauczania języków obcych .

Nasi wykładowcy  wygłosili prelekcje dotyczące ważnych aspektów  nauczania na uniwersytecie:
Jola Rutkowska (The challenges of a 21- st century foreign language teacher in an academic context)
Małgorzata Grabania-Mukerji (Internationalization of universities)

Przedstawiciele JCJ wzięli udział w bardzo licznych i inspirujących wykładach i warsztatach, które z pewnością skłoniły do refleksji nad warsztatem metodycznym. Jednymi z najciekawszych były spotkania z autorami podręczników, z którymi Jagiellońskie Centrum Językowe od wielu lat pracuje.

Przewijającym się często motywem były również tzw. critical thinking and 21st century skills, co ciekawe,  obejmujące większość poziomów i przedziałów wiekowych. Było również wiele okazji dla odświeżenia własnego repertuaru metodycznego np. przy użyciu ‘listening logs’ albo extended listening.
Wszystkie warsztaty były źródłem pomysłów na uatrakcyjnienie sposobu prowadzenia zajęć lektoratowych w JCJ.

Jolanta Rutkowska, Małgorzata Grabania-Mukerji, Maciej Wzorek, Marta Sterna, Renata Podgórska, Wioletta Rożnawska, Dorota Lubińska-Pyla, Irena Rażny