1. Konversationskurs, Präsentationstechniken mit Coachinggrundlagen

Poziom:          B2+
 
Czas trwania kursu:  60 godzin (po 30 godzin w semestrze zimowym i letnim). 
 
Czas i miejsce:  poniedziałek 10.00-11.30,  JCJ ul. Krupnicza 2, sala 208 
 
Wykładowca:  mgr Irena Szpuler-Dirak,     irena.szpuler-dirak@uj.edu.pl
 
Opis kursu: Autorski unikatowy kurs konwersacyjny dla osób znających język niemiecki w stopniu średnim B2 wg ESOKJ/CEFR* zainteresowanych doskonaleniem sztuki konwersacji, prezentacji, poszerzania słownictwa, wymiany poglądów, pomysłów i myśli. Centralnym punktem zajęć jest dialog, rozmowa, dyskusja, debata lub inna forma wypowiedzi ustnej z użyciem typowego dla nich słownictwa. Aktualne, na bieżąco dobierane tematy dyskusji zapewniają zainteresowanie i zaangażowanie uczestników oraz motywują do kreatywnego uczestnictwa.
 

Francuski w sztuce (le français dans l’art.)

Poziom:    B1
 
Czas trwania kursu:    1 semestr  30 godzin (z możliwością kontynuacji w 2 semestrze) 
 
Czas i miejsce zajęć:    wtorek: 15.00-16.30, JCJ ul. Krupnicza 2, s. 315 
 
Wykładowca:    Kazimierz Łukowicz,   kazimierz.lukowicz@uj.edu.pl
 
Opis kursu: Kurs  przeznaczony jest dla osób interesujących się kulturą i sztuką, a także i tych, które pragną poszerzyć swoją wiedzę ogólną w tym zakresie. Stworzony został na podstawie opracowanych materiałów autentycznych, głównie materiałów wideo, poruszających tematy związane z różnymi dziedzinami kultury i sztuki (malarstwo, fotografika, muzyka, taniec, teatr, opera, film). Kurs stwarza możliwość doskonalenia sprawności językowych nabytych na niższych poziomach (rozumienie materiałów wideo, rozwijanie komunikacji językowej, kształtowanie wypowiedzi ustnej i pisemnej) w oparciu o relacje z wydarzeń dawnych i współczesnych, w jakiś sposób związanych ze sztuką, a także o prezentację twórczości sławnych artystów i ich dzieł. 
 

 

Sztuka konwersacji ( L’art de la conversation )

Poziom:  B2+ / C1

Czas trwania kursu:  30 godzin 

Czas i miejsce zajęć:  środa godz. 16.45-18.15,  JCJ, ul. Krupnicza 2, sala 317

Wykładowca:  mgr Jolanta Szczepańska,  j.szczepanska@uj.edu.pl
 
Opis kursu: Kurs języka francuskiego adresowany jest do osób pragnących poszerzyć swoje kompetencje językowe  w zakresie konwersacji, udoskonalić sztukę wypowiadania się oraz rozwinąć wiedzę ogólną w poruszanych obszarach tematycznych.
Zakres tematyczny kursu obejmuje cztery moduły: 1. Język francuski , 2. Sztuka, 3. Medycyna, 4. Aktualności. 

Język rosyjski na rynku pracy (Русский язык на рынке труда)

Poziom:    B2
 
Czas trwania kursu:    60 godzin (po 30 godzin w semestrze zimowym i letnim)
 
Czas i miejsce zajęć:     czwartek 9:30-11:00, JCJ, ul. Krupnicza 2, s. 302
 
Wykładowca:    mgr Małgorzata Bachan-Kołodziejska  malgorzata.bachan@uj.edu.pl
 
Kurs adresowany jest do osób poszukujących pracy z językiem rosyjskim. Podczas zajęć uczestnicy zostaną przeprowadzeni przez proces rekrutacji, zapoznają się z portalami rekrutacyjnymi oraz stronami, na których zamieszczane są oferty pracy. Słuchacze dowiedzą się, jak w odpowiedzi na zamieszczone ogłoszenie o pracy stworzyć skuteczne CV i list motywacyjny w języku rosyjskim, a także poznają pytania najczęściej zadawane na rozmowach kwalifikacyjnych. Uczestnicy kursu zaznajomią się z leksyką, dotyczącą umów, strukturą firmy, sztuką prowadzenia korespondencji handlowej. Uczestnicy kursu będą mieli okazję napisać wypowiedzenie i stworzyć własny biznesplan.