Pomiń baner

Best UJ Presentation

Konkurs organizowany przez Jagiellońskie Centrum Językowe Uniwersytetu Jagiellońskiego w ramach Tygodnia Jakości Kształcenia, podczas którego osoby uczestniczące przedstawiają w języku angielskim autorskie prezentacje typu akademickiego tematycznie związane z kierunkiem ich studiów

Dla kogo?

• W konkursie mogą wziąć udział osoby na studiach I stopnia, II stopnia lub jednolitych magisterskich, które w ramach lektoratu języka angielskiego prowadzonego przez Jagiellońskie Centrum Językowe przedstawiły prezentację i zostały za nią ocenione w jednym z ubiegłych semestrów.
  • W konkursie nie mogą uczestniczyć osoby, dla których język angielski jest językiem ojczystym, które studiują lub ukończyły studia na kierunku filologia angielska, oraz osoby nagrodzone w poprzednich edycjach konkursu (z wyjątkiem nagrodzonych Nagrodą Publiczności).

Jaka prezentacja?

• Prezentacja wygłaszana jest w języku angielskim i tematycznie związana z kierunkiem studiów osoby prezentującej. Liczba slajdów prezentacji nie może przekraczać 10, a czas wygłoszenia nie może być dłuższy niż 10-12 minut (prezentacja nie może zawierać materiału video lub animacji, które wpłynęłyby na czas trwania prezentacji).
  • Każda osoba uczestnicząca w konkursie jest zobowiązana do skonsultowania tematu i planu prezentacji z lektorem, do którego uczęszcza lub uczęszczała na zajęcia, i od którego może otrzymać pomoc językową potrzebną w przygotowaniu prezentacji.

Jakie nagrody?

• Pierwsze trzy osoby z największą liczbą punktów otrzymują nagrody w formie udziału w kursie wybranego języka prowadzonego w Jagiellońskim Centrum Językowym UJ - I miejsce to dwa semestry nauki, a II i III miejsce to jeden semestr nauki. Dodatkowo dla każdego z trojga zwycięzców jest możliwość udziału w indywidualnej sesji szkoleniowej z członkiem zespołu TEDx Kraków w celu omówienia wystąpień i dalszego szkolenia umiejętności.
  • Każda osoba, która wygłosi prezentację otrzymuje 10 dodatkowych punktów do zaliczenia lektoratu realizowanego w semestrze letnim roku akademickiego, w którym odbywa się konkurs.

Szczegółowe informacje?