Spotkanie z ambasadorem RP w Egipcie dla słuchaczy kursów esperanta JCJ

2 września 2023 odbyło się spotkanie z właśnie ustępującym ambasadorem RP w Egipcie, dr Michałem Łabendą, na temat aktualności, kultury i tradycji tego kraju. Wybitny znawca kultur Wschodu przybliżył zebranym wiele ciekawych tematów.  Uczestnicy również zadawali pytania. Całe spotkanie odbyło się wyłącznie w języku esperanto. Języka tego uczą się często osoby ciekawe innych kultur. Uczestnicy ocenili spotkanie, jako bardzo interesujące. Zdobywanie wiedzy poprzez język, w bezpośrednim kontakcie z ekspertem, jest ciekawą formą jego nauki.
więcej o Spotkanie z ambasadorem RP w Egipcie dla słuchaczy kursów esperanta JCJ

Third Kraków Language Teaching Staff Training Week

W dniach 3-7 lipca gościliśmy pracowników kilku uczelni z Belgii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Litwy, Macedonii Północnej, Niemiec, Norwegii, Polski i Szwajcarii na Third Kraków Language Teaching Staff Training Week. Wydarzenie otworzył w Collegium Maius Prorektor ds. dydaktyki Prof. dr hab. Armen Edigarian. Wykład inauguracyjny wygłoszony przez wieloletnią Dyrektor Akredytacji Eaquals Ludkę Kotarską zatytułowany "Reconsidering quality in the post Covid context or perhaps demystifying it" zawierał analizę sytuacji, w której jakość nauczania nie tylko musi zostać utrzymana, ale również na nowo zdefiniowana w szybko zmieniającej się rzeczywistości nauczania języków obcych.
więcej o Third Kraków Language Teaching Staff Training Week

Wizyta gości z Pragi

W dniach 22-27 V 2023 Zespół Języka Łacińskiego gościł dwoje pracowników Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Karola w Pradze - docentkę Janę Kepartovą oraz doktora Jana Zdichynca. Podczas swojej wizyty goście zapoznawali się z metodami nauczania języka łacińskiego oraz starogreckiego, odwiedzając i obserwując niektóre z zajęć.
więcej o Wizyta gości z Pragi