Навигационная цепочка Навигационная цепочка

Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента

Wizyta gości z Pragi

W dniach 22-27 V 2023 Zespół Języka Łacińskiego gościł dwoje pracowników Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Karola w Pradze - docentkę Janę Kepartovą oraz doktora Jana Zdichynca. Podczas swojej wizyty goście zapoznawali się z metodami nauczania języka łacińskiego oraz starogreckiego, odwiedzając i obserwując niektóre z zajęć.

Pani docentka oraz Pan doktor wygłosili także wykłady - doc. Kepartová wygłosiła wykład pod tytułem: "Pompeje takie, jakimi widzimy je dzisiaj", który odbył się w ramach wykładów z historii starożytnej dla studentów historii studiów magisterskich. Pan doktor zaprezentował z kolei temat związany już z czasami nowożytnymi - "Tradycje antyczne w historiografii humanistycznej ziem Korony czeskiej".

Wizyta odbyła się w ramach wymiany bezpośredniej i była owocem współpracy nawiązanej w roku 2018, kiedy doc. Jana Kepartová po raz pierwszy odwiedziła JCJ. W październiku 2022 z rewizytą do Pragi udał się natomiast dr Jakub Kuciak.

Recommended
Spotkanie z Amelią VanderLaan, Konsul ds. Kultury i Edukacji, Konsulatu Stanów Zjednoczonych Ameryki w Krakowie

Zdjęcie poglądowe- uścisk dłoni

Spotkanie Języków Obcych z Biznesem 13.12.2023