Spotkanie z Amelią VanderLaan, Konsul ds. Kultury i Edukacji, Konsulatu Stanów Zjednoczonych Ameryki w Krakowie

Co znaczy być dyplomatą? Jak młode pokolenie ma się przygotować do wejścia w świat dyplomacji? To pytania, na które odpowiedziała studentom JCJ UJ Amelia VanderLaan, Konsul ds. Kultury i Edukacji, Konsulatu Stanów Zjednoczonych Ameryki w Krakowie.

W piątek, 19.01.2024 roku spotkała się z grupą studentów politologii oraz stosunków międzynarodowych, przybliżając organizację i funkcjonowanie służby zagranicznej USA.

Na przykładzie własnej ścieżki edukacyjnej i zawodowej, Pani Konsul podkreśliła jak ważne jest stałe doskonalenie i podnoszenie kwalifikacji, w tym językowych. Dyskusję zakończyła prostym, ale mocnym przesłaniem:

"Don't give up on yourself and always look for ways to connect with others!"
Zdjęcie poglądowe- uścisk dłoni

Spotkanie Języków Obcych z Biznesem 13.12.2023