wydarzenia

Laureaci konkursu recytacji poezji rosyjskiej „Spadkobiercy Puszkina II

6 czerwca 2024 r. w Jagiellońskim Centrum Językowym odbył się konkurs recytacji poezji rosyjskiej Spadkobiercy Puszkina II. Komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów: I miejsce: Pan Kamil Kluba, student filologii polskiej nauczycielskiej II miejsce: Pani Sara Szczęch, studentka historii III miejsce: Pani I-Hsuan Chiang, studentka lingwistyki Dziękujemy wszystkim za udział i serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
więcej o Laureaci konkursu recytacji poezji rosyjskiej „Spadkobiercy Puszkina II
wydarzenia

Nie od dzisiaj Zespół Języków Romańskich łączy dydaktykę ze sztuką przekładu. Miało to odzwierciedlenie także w trakcie tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie (23-26 maja), których Gościem Honorowym były Włochy. Jak podkreślił w specjalnym przesłaniu Ambasador Włoch w Polsce, Luca Franchetti Pardo celem włoskiego udziału w warszawskim wydarzeniu była „prezentacja włoskiego sektora wydawniczego na rynku kraju liczącego 40 milionów mieszkańców, którzy żywią głębokie i szczere zainteresowanie włoską kulturą w różnych jej odsłonach. Polska jest trzecim krajem na świecie pod względem nabywania praw autorskich do tłumaczeń włoskich utworów. Są to znaczące dane, które czynią z rynku wydawniczego jedną z wiodących branż w wymianie między Polską a Włochami”.
więcej o O Machiavellim w trakcie Dni Włoskich na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie
ogłoszenia

Zgłoszenia na konkurs recytacji poezji rosyjskiej "Spadkobiercy Puszkina II"

Gorąco zachęcamy studentów, którzy uczestniczą w lektoracie z języka rosyjskiego w Jagiellońskim Centrum Językowym lub też ukończyli go w aktualnym toku studiów, do wzięcia udziału w Konkursie Recytatorskim "Spadkobiercy Puszkina II".
więcej o Zgłoszenia na konkurs recytacji poezji rosyjskiej "Spadkobiercy Puszkina II"